شنبه 30 شهریور‌ماه سال 1392

پائیز هزار رنگ...

به نام خداوند زیبایی ها...


سلام به همه دوستان خوبم... امیدوارم سالم و سرحال باشید و ایام به کامتون باشه.


فرارسیدن فصل پائیز، فصل هزار رنگ و فصل زیبایی ها رو بهتون تبریک میگم. 
خدا را شکر مشکلاتی که تو پست قبل گفته بودم تقریبا حل شدن... حالا که من حاضرم برم بیمارستان دکترم رفته  مسافرت!!!


فعلا حالم خوبه... خدا رو شکر.


شاد و سلامت باشید و خداحافظ...

پنج‌شنبه 21 شهریور‌ماه سال 1392

مشکلات...!

به نام خدای بزرگ و مهربان.


سلام به دوستان عزیزم. امیدوارم خوب و سلامت باشید... بوی ماه مهر میاد و این اولین سالیه که من مهر درس و مشق ندارم!!! این چند روز که نبودم مشکلاتی برام پیش اومده بود... بیمارستان هم نرفتم البته به خاطر همین مشکلات به تعویق افتاد!

اصلا مهم نیست... دیروز داشتم سررسیدم رو میخوندم. آخه عادت دارم بعضی شبها خاطرات اون روزم رو مینویسم.

بعضی از خاطراتم تلخ و نا امید کننده بودن ولی بعضی از خاطرات بسیار شیرین و بامزه!! در این بین خاطراتی هم داشتم که در اوج ناراحتی و فشار عصبی، با لحن طنز نوشته شده بودند. مثلا یه روز که حالم اصلا خوب نبود و دلم گرفته بود نوشتم:


« یه چند روزیه که با خدا انگلیسی حرف میزنم. احساس میکنم بهتر درکم میکنه. من که اینقدر فارسی باهاش صحبت کردم کاری از پیش نبردم!!! فکر کنم خدا از این تنوع بسیار خوشش اومده! میگم حداقل کاش عربی بلد بودم فکر کنم عربی بهتر جواب میده!!!»

شاید برای شما این نوشته اصلا خنده دار نباشه ولی خودم وقتی یادم میاد با چه حالی این نوشته رو نوشتم واقعا خنده ام میگیره.


خوب دوستان عزیزم ازتون خواهشی دارم: شما اگه جای من بودید و تازه درستون تموم شده بود و بیکار بودین چه کاری انجام میدادین؟ خواهش میکنم هر سرگرمی و فعالیت دیگه ایی که اگه جای من بودید انجام میدادین بهم بگید...


خدا پدر این لپ تاپ بیچاره منو بیامرزه! بعضی وقتا میگم این بیچاره چه گناهی کرده که گیر من افتاده؟! 


ممنون که نوشته هام رو خوندین. برام دعا کنید که منم همیشه به یادتونم...


خدانگهدار...


پنج‌شنبه 7 شهریور‌ماه سال 1392

پلاسما فرز

به نام خدا. سلام به همه دوستان.


سه شنبه رفتم بیمارستان برای پلاسما فرز . روز اول دنبال کارای بیمه بودیم و تهیه ست پلاسما فرز. چهار شنبه که قرار بود اولین جلسه پلاسما فرز باشه بهمون گفتن که دستگاه نیاز به تعمیر داشته و فرستادنش تهران و تا هفته دیگه آماده نمیشه.!!!

منم با رضایت خودم از بیمارستان اومدم خونه...


اولین دفعه نیست که اینقدر ناهماهنگ هستن! دو سال پیش هم که برای IVIG رفته بودم بیمارستان بعد از سه روز بستری شدن بهم گفتن دارو گیر فعلا نیست و تا 3  4 روز دیگه میرسه... اون روز هم خودم با رضایت شخصی اومدم بیرون!!!!


اینطور که بوش میاد حالا حالا ها درگیرم! احتمالا هفته دیگه میرم...


همگی شاد و سلامت باشید و خدانگهدار...

یکشنبه 3 شهریور‌ماه سال 1392

باید برم بیمارستان

به نام حق... سلام به همه دوستان.


4 شنبه گذشته دکتر بودم. تا که منو دید گفت چرا اینقدر لاغر شدی؟؟ غذا میتونی بخوری؟ منم که یکمی جا خورده بودم گفتم بله مشکلی ندارم. گفت صدات هم که تو دماغی شده؟! گفتم بله یکمی احساس سنگینی میکنم تو صدام و پلک ها و عضلات صورتم هم ضعیف شدن. گفت به نظرم نیاز داری یا IVIG بگیری یا پلاسما فرز بشی...بعدا رفتم رو ترازو دیدم 3  4 کیلو لاغر شدم!!

گفتم که من این دو دفعه اخیر که IVIG تزریق کردم تا سر حد مرگ سردرد گرفتم و فکر کنم پلاسما فرز بهتر باشه. دکتر خودشم گفت که IVIG ها خیلی خیلی گرون شدن.

به عبارتی بین سخت و سخت تر من سخت رو انتخاب کردم. باید ببرنم اتاق عمل و شالدون بذارن تو رگ گردنم!!


سه شنبه میرم واسه بستری شدن... بعد از 4 سال میخوام پلاسما فرز بشم ... امیدوارم خوب پیش بره...


برام دعا کنید دوستان عزیزم...


خواهرم میگه پسور وبتو بده من برات به روزش کنم... اما از اونجا که میشناسمش میترسم آبروم رو ببره!!! ممکنه خودش یه جورایی پسورد رو پیدا کنه. خواستم بگم اگه هر دیدگاه و نظری بیان کرد، نظر شخصیه خودشه و من بیگناهم!!!


شاد باشید و شادمانی رو هیچ وقت فراموش نکنید...


به قول فامیل دور:« شادمانی همه جا پشت در است ، در گشون هنر است... که با این در اگر در بند درمانند ، در مانند...»


10 روز باید بستری باشم... پس 10 روز دیگه میبینمتون! یا بهتر بگم میخونمتون!!


خداحافظ...


یکشنبه 3 شهریور‌ماه سال 1392

بیمه از کار افتادگی تامین اجتماعی


به نام خدا... سلام به همگی. این مطلب رو علی آقا فرستادن. اما فکر میکنم کمی کاغذ بازی زیاد داشته باشه.


به هر حال ممنون. من خودم شخصا نمیدونستم!!


کسانی که بیمه تامین اجتماعی دارند و گرفتار بیماری میاستنی گراویس هستند می توانند برای همیشه از کارافتادگی بگیرند اگر تحت بیمه پدرتون هستید شما رو برای همیشه از کارافتاده میکنند و تا اخر عمر بیمه مجانی می شوید یعنی بدون اینکه پولی برای بیمه شما بپردازید بیمه هستید و فقط دفترچه میگیرید در ضمن بعد از فوت پدرتون حقوق پدر بین مادر و فرزند از کارافتاده تقسیم می شود اما در حالت دوم اگر بیمه گزار خودتون هستید یعنی خودتون رو بطور ازاد بیمه کردید می توانید در کنار از کارافتادگی و داشتن بیمه مجانی ماهی 500 وخورده ای هزار تومن حقوق داشته باشید ولی دیگر سراغ کار دولتی نمی توانید بروید چون از الان بازنشسته می شوید من تحت بیمه پدرم بودم و به من ازکارافتادگی دایم دادند برای اینکار باید به شعبه بیمه تامین اجتماعی که زیر نظر ان هستید مراجعه کنید مخصوصا پسرها

که در 22 سالگی بیمه شون باطل میشه و برای خرید داروها
حتما به بیمه نیاز پیدا میکنند باید حتما سراغ گرفتن از کارافتادگی بروند.


بعد از اینکه بیمه از کارافتادگی رو گرفتین باید دور کار دولتی برای همیشه
خط بکشی چون از الان بیمه تو را بازنشسته می کنه برای اینکار به شعبه تامین اجتماعی که در ان بیمه هستید بروید و درخواست ازکارافتادگی کنید بیمه به شما کاغذ می دهد که شما باید ان را پیش دکتر متخصص مغزو اعصاب خودتان ببرید و از ان یک نامه در مورد از کارافتادگی خودتان بگیرید و به شعبه تامین اجتماعی ببرید در ضمن باید خلاصه پرونده های جراحی تیموس و پلاسمافرز و تمام پرونده های بیمارستانی خودتون رو فتو کپی کنید و به شعبه تامین اجتماعی بدهید شعبه به شما یک سه برگی یا همان فرم از کارافتادگی میدهد قسمت بالای این سه برگ را باید دکتر مغز و اعصاب شما پرکند و مهر امضا
کند و شما سه برگی را به شعبه تامین اجتماعی تحویل میدهید و بعد شعبه یک هفته بعد به شما زنگ میزند و فرم
سه برگی و تمام پرونده های شما را به شما میدهد و به شما میگوید که به درمانگاه تامین اجتماعی بروید در درمانگاه به شما
نوبت میدهند و فرم و پرونده های پزشکی شما را میگیرند
در تاریخ نوبت در کمیسیون حاضر می شوید و دکتر متخصص مغزواعصاب تامین اجتماعی شما را معاینه میکند و دوهفته بعد از کمیسیون به شعبه بیمه مراجعه میکنید تا جواب از ازکارافتادگی را بگیرید نیاز به بردن سی تی اسکن و ام ار ای و رادیولوژی و... به کمسیون نیست و فقط فتوکپی تمام پرونده های پزشکی را ببرید برای دختران اگر ازکارافتاده شوند حتی اگر ازدواج بکنند و کار ازاد انجام دهند بیمه وحقوقشان هرگزباطل نمی شود و برای پسرها هم همینطور هست
تا اخر عمر بیمه می شوند وحقوق دریافت میکنند حتی پسرها اگر ازدواج کنند می توانند خانواده اشون رو بطور مجانی بیمه کنند چون بیمه از انسان از ازکارافتاده پول نمیگیرد پسرها حتما بیمه کنند چون داروهای سل سپت و مستینون و سوپریمون
فقط با بیمه داده میشود مخصوصا سل سپت که اگر به بیمار نرسد میتواند بیمار را با خطر جدی مواجه کند دادن فتوکپی کارت معافیت پزشکی پسران به بیمه موثر می باشد درضمن
ازکارافتادگی درصورتی هست که قبل از بیمه شدن شخص بیماری زمینه ای یا میاستنی نداشته باشد و بطور سالم بیمه شود و یک سال پس از بیمه شدن بیماری میاستنی گرفته باشد و حداقل یکسال سابقه بیمه داشته باشد برای فتوکپی کردن پرونده های بیمارستانی باید به قسمت بایگانی بیمارستانی که دران بستری بودید بروید و تمام پرونده های بیمارستانی را کپی کنید و به کمسیون بدهید صد درصد از کارافتاده می شوید .


شاد و سلامت باشید.